Putin: Rusya'daki Coronavirus durumu kötüleşiyor | YurtTv
Dolar : Alış : 8.1211 / Satış : 8.1357
Euro : Alış : 9.5974 / Satış : 9.6147
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul22°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8078 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Putin: Rusya’daki Coronavirus durumu kötüleşiyor

13 Nisan 2020 - 308 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Putin: Rusya’daki Coronavirus durumu kötüleşiyor
Putin: Rusya’daki Coronavirus durumu kötüleşiyor

Artan ölüm sayısı, şimdilik ABD ve İtalya gibi ülkelere göre çok daha düşük.

Cumhurbaşkanı Vladimir Putin Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Rusya’nın koronavirüs kriziyle başa çıkmak için orduya çağrıda bulunabileceğini ve teyit edilen dava sayısının günlük rekor bir miktar artmasından sonra bulaşmanın daha da kötüleştiğini söyledi.Rusya Pazartesi günü 2.558 yeni vaka bildirdi ve ülke çapındaki toplam sayıyı 18.328’e çıkardı. Virüs teşhisi konan 18 kişi bir gecede öldü ve ölüm oranını 148’e çıkardı. Her ne kadar artıyor olsa da, ölüm sayısı şimdilik ABD ve İtalya gibi ülkelere göre çok daha düşük.İlgili Makaleleri Oku

Moskova, en çok etkilenen alanların ve diğer bazı alanların, ev satın almanın yanı sıra acil tıbbi tedavi almanın, çöpleri çıkarmanın veya gerektiğinde kesinlikle çalışmasının yanı sıra konut sakinlerinin evde kalmasını emreterek zaten bir kaza yaptığını öne sürdü. Bölge liderlerini Moskova ile üç ila dört hafta gecikme olduğunu söylediklerinden faydalanmaya çağırdı. “Zaman açısından, bu rezerv (zaman) hızla eriyebilir, çok pahalı olmamalı ve en etkili şekilde kullanılmalıdır,” dedi bir video bağlantısı üzerinde yapılan video konferansta. “Pek çok sorunumuz var, özellikle övünecek bir şeyimiz olmadığı için, asla emin olmamalıyız.”

Putin yetkilileri krizi aşmak için Rus birliklerini kullanmayı düşünmeye çağırdı ve son haftalarda İtalya ve Sırbistan’a nasıl yardım edecekleri doktor ve tıbbi ekipman gönderdiğini belirtti. Tanıtım amaçlı bir dublör olarak kullanmak, bölgenin sahip olmadığı değerli kaynakları yok etti. Kremlin reddetti, Moskova’nın gelecekte Amerikan yardımını dört gözle bekleyebileceğini söyledi. “Tabii ki, lütfen bu deneyimden yararlanmanız gerektiğini unutmayın. Savunma Bakanlığı’nınkiler de dahil olmak üzere tüm bu seçenekler buraya dahil edilebilir ve dahil edilmelidir.” Ordu tarafından dağıtılan kaynakların “Savunma Bakanlığı’ndan sadece birkaçı olduğunu söyledi. Sahip “ve” Ana rezerv hala yedekte olduğundan, lütfen bunu aklınızda bulundurun. “Başka bir gelişmede,Pazartesi günü, Moskova şehri lisans sisteminden önce yeni bir web sitesi başlattı ve sakinler Çarşamba günü toplu taşıma araçlarını veya arabaları veya diğer araçları kullanma izni almaları gerektiğinde çalışmaya başlamayı umuyorlar. Kötü niyetli saldırılarla suçlandı, bunun Moskova’daki kriz müdahale merkezinden kaynaklandığını söylediler. Yetkili, yetkililerin insanlara şehir etrafında dolaşmak için özel veya toplu taşıma araçlarını kullanabilmeleri için yaklaşık 1.8 milyon izin vermeyi başardığını söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika