Putin: Corona virüsünün yayılmasını engellemek için gereken her şeyi yapacağız | YurtTv
Dolar : Alış : 6.6672 / Satış : 6.6792
Euro : Alış : 7.2849 / Satış : 7.2980
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul12°CKuvvetli Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7799 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Putin: Corona virüsünün yayılmasını engellemek için gereken her şeyi yapacağız

25 Mart 2020 - 60 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Putin: Corona virüsünün yayılmasını engellemek için gereken her şeyi yapacağız
Putin: Corona virüsünün yayılmasını engellemek için gereken her şeyi yapacağız


Rusya Devlet Başkanı, dünyada ortaya çıkan korona virüsüyle ilgili durumun keskin bir şekilde geliştiğini, tüm küresel ekonominin saldırı altında olduğunu ve ekonomik durgunluğun beklendiğini söylüyor.

  •  Putin açıkladı bir dizi olağanüstü sosyal önlemler Corona virüsü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Putin’in hükümetin Corona virüsünün yayılmasını engellemek için gerekli her şeyi yaptığını vurgulayarak ekonomiyi istikrara kavuşturmak için ek adımlar gerektiğini açıkladı.

Bugün Çarşamba günü yaptığı konuşmada, Corona ile ilgili durumun gelişmeleri hakkında insanlara, dünyada ortaya çıkan Corona virüsü (Covid-19) ile durumun keskin bir şekilde geliştiğini ve tüm küresel ekonominin saldırı altında olduğunu ve ekonomik bir depresyonun beklendiğini açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı, vatandaşların hayatlarını kurtarmak için devlet tarafından alınan tüm önleyici tedbirlere ve önlemlere rağmen, virüsün ülkeye tamamen girmesinin önlenmesinin imkansız olduğunu belirtti.

Putin’in ülkenin yeni korona virüsüyle mücadele etmek için bir dizi istisnai sosyal önlem açıkladığı bir dönemde, işsizlik yardımlarının asgari ücrete çıkarılmasını önerdi.

Buna paralel olarak Putin, Rusya’daki Corona virüsünün ortaya çıkma sıklığını azaltmak için hükümetin durumu sürekli izlemesini ve gerektiğinde desteğe ihtiyaç duyan sektörlerin listesini genişletmesini istemek için önümüzdeki haftanın tamamını ödenen günleri açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı bugün Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Putin’in radyoaktif, kimyasal ve biyolojik koruma güçlerinin yüksek tetikte olmalarını ve ortaya çıkan korona virüsüyle savaşmaya hazır olmalarını emrettiğini belirtti.

Bakanlık, bir askeri nakliye uçağının Çin’den 30 ton virüs koruyucu malzeme taşıdığını doğruladı. 

Corona virüsü ile enfeksiyon sayısının 163 yeni vaka kaydedildikten sonra Rusya’da 658’e yükseldiği ve 112 bin kişinin kendini tecrit çerçevesinde gözetim altına alındığı bildirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika