Dolar : Alış : 5.7227 / Satış : 5.7330
Euro : Alış : 6.3038 / Satış : 6.3152
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul29°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 7852 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SAÇ BOYASI YÜZDEN NASIL ÇIKARILIR

06 Ocak 2017 - 665 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık » SAÇ BOYASI YÜZDEN NASIL ÇIKARILIR
SAÇ BOYASI YÜZDEN NASIL ÇIKARILIR

Her kadın, saçının rengini değiştirmek isteyebilmektedir. Her kadının bu konuda isteği ve beğenisi birbirinden farklı olabilmektedir. Kadınlar kendilerini çok daha iyi ve güzel hissedebilmek için saç renklerini sürekli olarak farklı renklere boyayabilmektedir. Saçların boyanması esnasında, boya ister istemez kişilerin yüzlerine de bulaşabilmektedir. Saç boyama sonrasında yüz bölgesinde meydana gelen bu lekeler, kişilerin makyaj ile kapatamadığı lekelerdir. Bu sebeple de saç boyasından dolayı oluşan lekeler birbirinden farklı yöntem ile yüzden çıkabilmektedir.

Saç boyası sonrasında yüzde oluşan lekeler, kadınlar tarafından son derece can sıkıcı bulmaktadır. Bu sebeple de bu durumdan bir an önce kurtulmak isteyen kadınlar, birbirinden farklı yöntemleri de denemeye devam etmektedir. Eski zamanlarda saçını boyayan kadınlar sınırlı sayıda formül ile bu gibi lekelerden arınsa da, günümüzde oldukça fazla sayıda yöntem ile saç boyasından dolayı oluşan lekelerden kurtulmak mümkündür.

 

Saç boyaması sonrasında hemen her kadının başına gelen lekeler, hızlı davranılması halinde bir ıslak mendil ya da nemli bir bez yardımı ile silinebilir. Fakat fark edilmeyen ya da unutulan bu lekelere karşı geliştirilen çok sayıda yöntem de söz konusudur. Giysiler için kullanılan deterjanlar, saç boyaması sonrasında yüze bulaşan lekelerin çıkmasında da son derece etkili olabilmektedir. Aynı zamanda kabartma tozu da, birçok cilt maskesi içerisinde yer almakta ve ölü derinin kaldırılması özelliğine de sahip olmaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı da sıvı deterjan, kabartma tozu ve bir miktar su güzel bir şekilde karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Hazırlanan bu karışım lekeli olan bölgeye nazik bir şekilde masaj yaparak uygulanır ve ardından ılık su ile yıkanır. Bu işlem sonrasında bütün lekeler ortadan kalkmaktadır.

Saç Boyası Yüzden Nasıl Çıkarılır 1

Tırnaklardaki ojelerin çıkarılması için kullanılan aseton da, saç boyasının sebep olduğu lekelerin çıkarılmasında son derece etkili bir görev görmektedir. Bir pamuk üzerine birkaç damla su ve aseton sürülür ve lekeli olan alana nazik hareketler ile sürülür. Böylelikle kadınlar, yüzlerinde boya lekelerinden kısa sürede kurtulabilme imkânına sahip olabilmektedir. Uygulama esnasında ciltte bir yanma söz konusu olursa, kişilerin derhal bu uygulamayı bırakmaları gerekmektedir. Ölü deriyi yok etme özelliğine sahip olan bir diğer ürün ise diş macunudur. Diş macunu kullanarak da boyadan oluşan lekeler yok edilebilmektedir. Kuru cilt tipleri dışında diğer cilt tiplerine sahip olan kadınlar, boyama sonrasında oluşan lekeler diş macunu sürerek bu sorundan kurtulabilme imkânına sahip olabilmektedir. Çok eski zamanlardan beri kullanılan vazelin, birbirinden farklı faydasının yanı sıra saç boyasının lekesini de son derece etkili bir şekilde çıkarabilme etkisine sahiptir. Lekeli olan bölgeye sürülen bir miktar vazelin, güzel bir şekilde cilde yedirilir. İyice deriye işlemiş olan ve geçmeyen boya lekelerinde ise kişiler bir gece öncesinden yine o bölgeye vazelin uygulayabilir. Böylelikle sabah kalkıldığında yüz bölgesinde herhangi bir leke görülmemektedir.

Saç Boyası Yüzden Nasıl Çıkarılır 2

Saç boyaması esnasında cilde bulaşan boyanın temizlenmesinde kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım hususlar söz konusudur. Uygulanacak olan hemen her işlemin göz bölgesinden uzak tutularak uygulanması gerekmektedir. Bu gibi yöntemlerde kullanılan malzemelerin göze değmesi halinde ise muhakkak bol su ile yıkanması gerekmektedir. Herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalınması halinde ise derhal bir doktora gidilmesi son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bütün bunların yanı sıra boyama sonrasında yüzde herhangi bir lekenin görülmemesi için zaman kaybetmeden bu lekelerin temizlenmesi gerekmektedir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika