Süleymanpaşa Belediye Meclisi Karıştı Başkan Eşkinat Salonu Terk Etti | YurtTv
Dolar : Alış : 6.9334 / Satış : 6.9459
Euro : Alış : 8.1676 / Satış : 8.1823
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8078 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa Belediye Meclisi Karıştı Başkan Eşkinat Salonu Terk Etti

01 Şubat 2017 - 1.150 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Süleymanpaşa Belediye Meclisi Karıştı Başkan Eşkinat Salonu Terk Etti
Süleymanpaşa Belediye Meclisi Karıştı Başkan Eşkinat Salonu Terk Etti

Süleymanpaşa belediye meclisinde CHP gurubunun oyları ile muhalefetin oyları eşit çıkınca Eşkinat’ın oyu 2 oy sayılarak alınan karara pazarcı esnafı büyük tepki gösterdi. Meclisi ve meclis üyelerini tepkili esnaflarla baş başa bırakan Ekrem Eşkinat tepkilerin odağı oldu.

Mevcut pazar yeri olarak kullanılan alanın 4 dönümle sınırlandırılması kararını alan Süleymanpaşa Belediye Meclisi toplantısı pazarcı esnafının tepkileri sonucunda tamamlanamayarak yarıda kaldı.

Mevcut pazar yeri yaklaşık 15 dönümlük bir alanı kapsarken ve pazaarcı esnafının bu alanın tümünü tezgah açmak suretiyle kullanmasının önüne geçmek üzere alınan meclis kararı pazarcı esnafının tepkileriyle karşılandı.

Bu gün toplanan Süleymanpaşa Belediye meclisi, mevcut pazar yerini 4 dönümlük dar bir alanla sınırlandırma kararı üzerine tepki veren esnafları toplantı dışına çıkartmak istenmesi ortamı daha da gererken Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat başkanı olduğu meclis salonunu ve meclis üyelerini salonda tepkili esnaflarla yüz yüze bırakarak salonu terk etmek zorunda kaldı.

AK Partili ve MHP li meclis üyelerinin tamamının red oyu verdikleri bu karara CHP gurubu eksiksiz Kabul oyu verirken, 15 Hayır oyuna karşılık 15 Evet oyu çıkarak eşitlik durumunda Başkan Eşkinat’ın oyunun 2 oy sayılmasıyla alınan bu karar mecliste ve esnaflar araasında tepkilere neden oldu.

Konuya ilişkin ve tepklerinin nedenini dile getiren bazı esnaflar ise; Sosyal Demokratız diye geçinen CHP li belediye meclis üyeleri halkın, emekçinin, çoluk çocuklarımızın rısklarına göz dikmişlerdir. Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat başta olmak üzere CHP belediye meclis üyeleri bir kez daha  esnaf ve emekçi düşmanı olduklarını bu kararlarıyla ortaya koymuşlardır. Bu zulm kararı karşısında tepkilerimizi yasal her yola baş vurarak arayacağız. Eşkinat meclis salonunu neden terk etti? hatta kaçarak bizlerin sesimizi neden dinleme gereği duymadı? yönünde açıklamalarda bulundular.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın  ise toplantıda alınan karara yönelik belediye meclis üyelerine karşı gösterdiği tepkisinde; Ekrem başkan sizi kandırıyor. Tekirdağlı olarak geçiniyorsunuz hepinize yazıklar olsun. diyerek tepkisini yüksek sesle dile getirdi.

İŞTE O SICAK GÖRÜNTÜLER

Video: www.anons.com.tr

Kaynak:www.anonsajans.com.tr

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika