Dolar : Alış : 5.7227 / Satış : 5.7330
Euro : Alış : 6.3038 / Satış : 6.3152
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul29°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 7852 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TEKİRDAĞ MASAJ VE TERAPİ MERKEZİ HİZMETİNİZDE

02 Ocak 2017 - 1.027 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » TEKİRDAĞ MASAJ VE TERAPİ MERKEZİ HİZMETİNİZDE
TEKİRDAĞ MASAJ VE TERAPİ MERKEZİ HİZMETİNİZDE

GÜVENİLİR MASAJ ADINA TEKİRDAĞ MASAJ VE TERAPİ MERKEZİNİ TEKİRDAĞ MERKEZDE BULUNMAKTADIR.

15672912_245889815847959_1897113872878325779_n

Fizyoterapi teknikerleriyle, hijyen ve sağlık ilkeleriyle sizlere huzurlu ve güvenli bir ortam sunmaktayız.

Personellerimizin hepsi fizik tedavi teknikeri olarak çalışmaktadır.

Sizleri, hayat kalitenizi yükseltmeye davet ediyoruz..

Salonumuzda randevu sistemiyle çalışmaktayız.

Alanında uzman kadromuz ile önce temizlik, hijyen ve sağlık ilkesiyle sizlere huzurlu güvenli bir ortam sunmaktadır. Uzman personelimizin hepsi belgeli ve profesyonel olarak çalışmaktadır. Kolay ulaşım imkanı ile Tekirdağ’da sizlere rahat ve yenilenmiş hizmet sunmayı hedeflemekteyiz.

HİZMETLERİMİZ

Klasik Masaj

aromaterapimasajiKlasik Masaj Sert Vuruşlar, Ovma ve Dairesel hareketlerin vücuda kısmen ya da tamamen uygulanması sonucu ortaya çıkan masaj şeklidir. Klasik Masaj, Spor Masajı olarak da bilinmektedir. Sporcuların fiziksel gelişmelerinde de uygulanmaktadır. Klasik Masaj Bir diğer adıyla Spor Masajı Vücuda doğru uygulanması halinde Tansiyonu düzenler, Ağrıyan kasları yumuşatmada yardımcı olur ve Kan dolaşımını hızlandırır Ve Vücutta rahatlama hissi meydana getirir. Klasik Masaj vücuttaki dokuları ve hücreleri canlandırarak kişinin yorgunluk ve streslerinden kurtulmasına yardımcı olur.


Bali Masajı

balimasajiEndonezya’nın Bali bölgesine özgü bir masajdır. Aromatik yağlar eşliğinde avuç içi, dirsek ve parmakların belli bir uyumu ile uygulanan Bali masajında; vücuttaki enerji noktaları üzerinde etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ile yüzeydeki kas dokusunu geçerek daha derinlere etki eder. Kullanılan yağlar eşliğinde de kaslarda oluşan gerginlik azalır ve enerji seviyesi yükselir.

 

 


İsvec Masajı

01İsveç masajı, ABD’deki en popüler masaj türüdür. Zihinsel ve fiziksel sağlığı düzenlemek üzere kasların yüzeydeki katlarına etki eder; elleri, ön kolu ve dirsekleri kullanmayı içerir. Eklemlerin aktif ve pasif hareketleri ise masajın başka bir kısmıdır. İsveç masajının yararları arasında kan dolaşımını artırmak, zihinsel ve fiziksel rahatlama, stres ve kas gerilimini azaltmak ve eklem hareket açıklığını geliştirmek yer alır. İsveç masajında, masaj yapılacak kişi masaj masasına yatar ve üzeri havlu ya da çarşaf ile örtülür. Ters etki yaratabileceği ya da müşterinin dokunulmasını istemediği alanlar dışındaki yerlere bütünsel bir vücut masajı uygulanır. Masajın yapılışını kolaylaştırmak için aromalı ya da kokusuz yağ veya losyonlar kullanılır. Her seans genellikle 30–60 dakika kadardır. Müşterinin tercihlerine göre bir masaj seansında aşağıdaki temel tekniklerin hepsi ya da birçoğu kullanılır.


Tedavi Destekleyici Masaj

Untitled-1Medikal masaj kan dolaşımını düzenleyerek, kalbin hızını da yavaşlatmaktadır. Düzenli yapılan medikal masaj kandaki beyaz hücre olarak bilinen akyuvarları artırarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Toplar damalarda kan akımının durmasını ve vücutta oluşan ödemin atılmasını sağlamaktadır. Tedavi Destekleyici masajın kastaki yorgunluk ve ağrıları azalttığı bilinen bir gerçektir. Kasların toparlanmasını sağlarken, biriken toksik maddelerin atılımına yardımcı olmaktadır. Kemiklerin güçlenmesine yardımcı bir etkisi vardır. Kireçlenmelerde etkili olan medikal masaj, spazm ve krampları da önlemektedir. Sinir sistemi üzerinde de olumlu etkileri görülmektedir. Tedavi Destekleyici masaj sayesinde, ter üretimi artırılarak üre ve diğer atık maddelerin atılımı sağlanır. Masaj kılcal damarlarda genişleme sağlayarak, dokulara daha fazla kan gitmesine yardımcı olmaktadır. Derideki kan dolaşımını hızlandırarak, hücrelerin daha iyi beslenmesine olanak sağlamaktadır. Bunların yanı sıra cildin elastikiyetini arttırır ve yağ bezlerinin salgısını yükselterek cildin yumuşamasına yardımcı olur. Kanser hastalarında metastaz riski sebebiyle masaj uygun görülmemektedir. Ancak psikolojik destek ve moral sağlamak amacıyla eller, ayaklar, yüz ve baş bölgelerine hafif masaj yapılabilmektedir. Kanserin durumuna göre doktor tavsiyesi ile diğer bölgelere de uygulanabilmektedir. Bunun yanı sıra el ve ayaklara hafif masaj haricinde, hamilelik süresi boyunca masaj yaptırılmamalıdır. Vücutta apse bulunması hallerinde ve romatizmaların akut dönemlerinde masajdan uzak durmak gerekmektedir.


Aroma Terapi

05Güzel kokuların kullanımı neredeyse insanlık tarihi kadar eskiye dayanıyor. Aromaterapi de masajın rahatlatıcı etkisiyle esansiyel yağların iyileştirici gücünü birleştiriyor. Her bitkisel öz yağın belirli bir işlevi var; kimi yağlar rahatlatırken kimi de enerji veriyor. Aroma masajı da bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağları kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip olan bir masajdır.


Refloksoloji

footreflexologymasajiAyaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Reflexology, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır. Süre yaklaşık 30 dakikadır. Reflexology ayaklarda bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu ve bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanan bir sanattır. Özel el ve parmak teknikleriyle refleks noktalarına uygulanan baskı, stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir yöntemdir.

İletişim Bilgileri

ADRES :ZAFER MAH.MURATLI CAD. NO 19 KAT2 SÜLEYMANPAŞA TEKİRDAG (ÖZEL STAR MEDİCA KARŞISI YUVAM MOBİLYA ÜSTÜ)

web http://tekirdagmasaj.net/

Tel:  0 553 844 51 51
Tel : 0 282 262 50 51

TEKİRDAĞ MASAJ VE TERAPİ MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika